Dyskografia

okladka jeden koncert

jeden koncert

cd 2002

"Jeden koncert" to przeszłość i przyszłość Orkiestry św. Mikołaja. Od autorskiej ballady, która ochrzciła zespół w czasach, kiedy folk jako zjawisko jeszcze nie istniał i której słowa do dziś są aktualne - po piosenki otwierające nowy repertuar i nowe horyzonty, umieszczone jako pierwsze. Dobór utworów nie oddaje w pełni naszych zainteresowań muzyką łemkowską i huculską, ale są one za to ułożone są według kolejności, w jakiej faktycznie pojawiały się na koncertach Orkiestry. Ciągłość i logika rozwoju zespołu jest dla nas aktualną i twórczą wartością, którą w ten sposób chcemy się z Wami podzielić.
Większą część naszych piosenek słuchacze znają z nagrań studyjnych, zapisywanych żmudną metodą wielośladową. Daje ona większe możliwości aranżacyjne, ale eliminuje ów specyficzny koloryt i niepowtarzalność muzyki jednocześnie tworzonej i odbieranej. A przecież Orkiestra to przede wszystkim takie właśnie spotkania. Debiutancka kaseta Orkiestry św. Mikołaja, "Muzyka gór" (1992), była nagrana w prosty sposób "na żywo" i do dziś ma swoich zagorzałych zwolenników. Niech ten nasz szósty z kolei album będzie ukłonem w ich stronę.
Na płycie tej, w odróżnieniu od wcześniejszych, nie skupiamy się na żadnym pojedynczym regionie i nie wyróżniamy żadnego artystycznego zamysłu. Chcemy po prostu pokazać koncert Orkiestry - uchwycony w pół ruchu gest, stopklatkę łączącą przeszłość z przyszłością.

Spis utworów

 1. Łado [4:21]
 2. Baranki [3.17] mp3
 3. Sowa [6:24] mp3
 4. Oleś [5:06]
 5. Andzia [3:40] mp3
 6. Jegodziny [2:31]
 7. Z wysokiego pola [3:39] mp3
 8. Pieśń Sobótkowa [9:16]
 9. Bude jarmak [4:01]
 10. Krakowiak [3:46] mp3
 11. Tam w lisi [5:53]
 12. Ballada o św. Mikołaju [5:56] mp3

Więcej informacji: autorzytekstyrecenzjezamów płytę

««« wróć

Drugi koncert
obrazek Drugi koncert

Kolejny, dwunasty już album Orkiestry św. Mikołaja – „Drugi koncert” jest zapisem występu zespołu w Radiu Gdańsk. Już dostępny!»»

Nieustające warsztaty
obrazek Nieustające warsztaty

Agnieszka Kołczewska zaprasza wszystkich którzy pragną nauczyć się techniki gry na congach i instrumentach perkusyjnych, a także poznać ciekawe rytmy afrykańskie w miłej i sympatycznej atmosferze na Warsztaty Bębniarskie.»»

Nowa muzyka
obrazek Nowa muzyka

Dwupłytowe wydawnictwo Orkiestry sw. Mikołaja.
Do kupienia w sklepiku»»

Będziemy pamiętać
obrazek Będziemy pamiętać

Anna Kiełbusiewicz 2.02.1974 † 21.12.2003. Jej śmierć jest dla nas wszystkich niepowetowaną stratą»»